☰ Menu
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku
Herb Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku

Piątek 24.01.2020

zaawansowane

Tryb działania organu

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie działa na podstawie ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o Państwowej Straży Pożarnej (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 1204).

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej pracuje codziennie w godz. 7.30 – 15.30
z wyjątkiem sobót i dni ustawowo wolnych od pracy. Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego pełni służbę 24 godziny na dobę w systemie zmianowym.

Komórki organizacyjne w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku mają obowiązek współdziałania i współpracy między sobą, a także z jednostkami administracji publicznej wykonującymi zadania na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Komórki organizacyjne wykonują zadania w zakresie ustalonym przepisami regulaminu organizacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku harmonogram realizacji zadań ustalany jest corocznie w formie rocznego planu działalności Komendy Powiatowej.

Realizacja planu pracy jest koordynowana na bieżąco, a jednocześnie prowadzona jest kontrola wewnętrzna realizacji zadań przez kierownictwo komendy oraz kierowników komórek organizacyjnych
w ramach kontroli wewnętrznych.


 

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X